02126410101
info@fimakyapi.com
09:00 - 18:00

Boardex Nedir ?

Boardex Nedir?

Boardex uygulama, binaların dış cephelerinin su ve neme karşı güçlendirilmiş, cam elyaf şilte kaplaması ile kaplanmasıdır. Kısaca boardex dış cephe kaplama levhasıdır.

Boardex Özellikleri Ve Avantajları Nelerdir?

-Dış duvarları Boardex ile kaplanmış şantiyelerde, iç mekânlarında her türlü uygulamanın yapılabilmesine şantiyelerdeki malzemeler dış hava koşullarından korunurken, içeride çalışanlar için de olumsuz hava koşullarından korundukları bir çalışma ortamı sağlanır.

-Boardex, hafif bir levhadır ve böylece taşıması ile montesi oldukça kolaydır.

-Boardex, monte edildiği taşıyıcı duvarı koruru ve çok daha dayanıklı olmasını sağlar.

-Boardexi çok sıcak ya da çok soğuk hava koşullarının olduğu bölgelerde de kullanabilirsiniz.

-Boardex, cephe sistemlerinin vazgeçilmeyecek hem cephe düzelticisi, hem de sistemin taşıyıcısı olarak cephelere estetik kazandırmaktadır.

-Boardex, üzerindeki cam elyaf şilte kaplamanın, levha çekirdeğine iyice işleyip bütünleşmesi sayesinde, dayanma gücü yüksek, güçlü bir levhadır.

-Boardex,  üzerindeki cam elyaf şilte kaplaması ve özel çekirdek bileşenleri sayesinde, uygulandığı duvarların yangın dayanılırlılığını arttırır.

-Boardex, geliştirilmiş özel çekirdeği sayesinde küf, mantar veya bakteri oluşumunu engeller.

Boardex kaplamada Fimak Yapı’yı tercih ederseniz, kaliteli ve hızlı sonuca ulaşırsınız.

Alçıpan Nedir?

Alçıpan, ortası alçı, iki yüzü karton kaplı, standart veya özel boyutlarda ve belli üretilen düzgün yüzeyli plakalardır. Alçıpanlar, genellikle dış duvar inşaatı bitmiş binaların içinde yerden duvara kadar olan bölümleri kaplamakta kullanılır. Alçıpan ile asma tavan, bölme duvar, kuru sıva ve kuru yer döşemesi uygulamaları sorunsuz şekilde yapılmaktadır.

Alçıpan Çeşitleri

-Hafif

-Yangına dayanıklı

-Suya dayanıklı

-Yangına ve suya dayanıklı

Fimak Yapı, alçıpanda dünya markaları ile çalışmakta ve en kaliteli ürün ile mükemmel sonuçlar teslim etmektedir. Ve elbette uygun fiyata…

Neden Alçıpan Tercih Edilmeli?

Alçıpan ph değeri sayesinde bakteri üretmez.

– Alçıpan yangına dayanıklıdır. Bu yüzden alçıpan, yangın riskinin yüksek olduğu binalarda veya yangından korunması istenilen bölmelerde kullanılabilir.

-Esnek bir yapıda olan alçıpan deprem sarsıntılarında esneyebilen yapısı sayesinde depremden zarar görmemektedir ve diğer duvar örme yöntemlerine göre daha hafif oldukları için depreme dayanıklılığı yüksektir.

Alçıpan ses ve ısı yalıtımı konularında çok başarılıdır..

-Alçıpan içinde bulunan su zerrecikleri sayesinde bulunduğu ortamın nem seviyesini ayarlar ve ortamın nefes almasını sağlar.

* Alçıpan yapılan bölgelerde ince yapısı sayesinde bir kalınlığa sebep olmaz.

* Alçıpan demonte özelliğine sahip olduğu için istenildiğinde sökülebilir ve tekrardan monte edilebilir.

Modern yapılarda çok tercih edilen alçıpan modern konutlarda kullanılmaya en uygun iç cephe kaplama ürünüdür. Bu nedenle gelişmiş ülkelerde alçıpan konut, bina sektörünün vazgeçilmezidir.

 Betopan

 Betopan‘ın temel özelliği, bünyesindeki çimento ve ağaç’ın, iyi özelliklerini kullanıcıya birlikte sunmasıdır.

Bu sebeple özellikle dış cephe kaplamasında en ekonomik ve uygulamada en elverişli üründür.

Betopan ‘ın temel özelliği, bünyesindeki çimento ve ağaç’ın, iyi özelliklerini kullanıcıya birlikte sunmasıdır.

Yüksek yoğunluğundan dolayı, Betopan levhalar, benzer malzemelere göre çok iyi ses yalıtımı sağlamaktadır.  Betopan, çevre koşullarından doğan etkilere ve biyolojik ataklara karşı çok dayanıklıdır. Nemli bölgelerde, yer üstünde ve gömülü durumda mantar ve küfe karşı hassasiyeti test edilmiştir.

Betopan levhalar, yangın önleyicvi özellikleri sayesinde de çok tercih edilmektedirler.

Fimak Yapı ile betopan kaplamanızı güvenle yaptırabilirsiniz.